pome ulak

turnaj mojmirovce ziaci 2016 iluDňa 20.8.2016 sa konal v Mojmírovciach žiacky futbalový turnaj pod názvom Memoriál Miroslava Tulipána. Turnaja sa zúčastnili 4 mužsvá: domáce Mojmírovce, Ivanka pri Nitre, Cabaj-Čápor a Veľké Zálužie. Hralo sa systémom každý s každým, na celé ihrisko s dĺžkou zápasu 40 minút. Naši hráči bez straty bodu porazili všetky tímy.

Najlepším hráčom turnaja sa stal Daniel Bene.

turnaj st ziaci nr hala 23 1 16Po jednej výhre, jednej remíze a dvoch prehrách sme skončili boje v základnej skupine a do vyraďovacej fázy sme nepostúpili.

V. Zálužie 1:3 Čeľadice

V sobotu 7.11.2015 sa v mestskej športovej hale koná premiérový ročník futsalového turnaja o pohár Ľuboíra Moravčíka. Šancu zúčastniť sa na Pohári Ľubomíra Moravčíka dostalo 16 najlepších tímov z troch skupín, v ktorých účinkujú družstvá z okresov Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce.

Na sobotňajšom turnaji budú ocenené najlepšie tri kolektívy, ako aj najlepší brankár, hráč a strelec. Pozvánka do mestskej haly platí pre všetkých, ktorí chcú talenty z oblasti podporiť svojou priazňou.

treneri st ziaci iluPrečítajte si rozhovor s trénermi staršch žiakov L. Bédim a M. Antlom

• Ako hodnotíte jesennú časť žiakov?

Jeseň hodnotíme pozitívne aj keď to mohlo byť lepšie. Vyhrali sme nad silnými mužstvami Výčapy-Opatovce a Zbehmi, no zaváhali sme s papierovo slabšími súpermi čo nás mrzí, avšak v celku vládne spokojnosť.

• Akým spôsobom vediete mužstvo do zápasov, akým štýlom chcete hrať?

ilu ziaci 24 10 15

ŠK V. Zálužie  4 : 0  Báb

Už pred zápasom bolo jasné kto bude na ihrisku favoritom. Báb je pri konci tabuľky a od našich chlapcov sa neočakávalo nič iné ako víťazstvo. Počasie prialo futbalu a ranná rosa postupne ustupovala.

Celý čas sa hralo na polovici súpera a náš brankár zaznamenal asi jeden z najnudnejších zápasov.

V článku nájdete fotogalériu zo zápasu a aj akuálnu tabuľku po skončení jesennej časti.

ilu ziaci 17 10

Rišňovce  5 : 5  ŠK V. Zálužie

Na ihrisko súpera sme prišli s cieľom vyhrať. V sychravom počasí sme sa len pomaly rozbiehali čo využil súper ktorý nastúpil s väčšou chuťou. Strelil nám 3 rýchle góly a  na konci 26. minúty sa zdalo, že zápas bude pokračovať v réžii Rišňoviec a naši odídu domov so sklonenou hlavou. Opak bol však pravdou. Naši začali hrať jednoduchšie a aktívnejšie. Začali sme získavať lopty v strede poľa a v priebehu 4 minút od 31. do 34. minúty sme vyrovnali skóre. Posledné dve minúty prvého polčasu priniesli naozaj zaujímavé futbalové momenty.

ilu z 10 10 15

ŠK V. Zálužie  4 : 2  Alekšince

V sychravom počasí a s náhradným brankárom sme nastúpili doma na zápas proti Alekšinciam.

Od začiatku bola aktivita na našej strane, neviužili sme zo dve čisté šance. Aktivita sa nám vyplatila a už v 12. minúte F. Bédi nedal šancu hosťujúcemu brankárovi. Pokračovala aktívna hra našich i keď hostia mali zo dve šance no netrafili bránku. V 23. minúte sme už viedli 2:0 keď pohotovo spoza hráča strelou po zemi zvýšil D. Bene. Ttretí náš gól padol v 29. minúte po peknej individuálnej akcii D. Beneho keď spracoval autové zhadzovanie hlavou, hodil si loptu k nohe a sám pred brankárom zo 6. metrov chladnokrvne zakončil, 3:0.

ilu foto

OFK Lužianky  5 : 0  ŠK V. Zálužie

Až v 8. kole pocítili naši žiaci ako chutí prehra. Predohrávka sa nám nepodarila. U súpera sme nastupovali s ambíciami no už v 4. minúte otvoril skóre domáci Nikolas Koller. Ďalšie minúty priniesli predovšetmkým hru v strede poľa bez väčších šancí. Gólový stav  sa už nezmenil do konca polčasu a tak sa do kabín odchádzalo s nádejou na zvrat a ďalšie body do tabuľky.

Druhý polčas sa hra našich málo zlepšila a zaznamenali sme aj pár šancí avšak bez gólového efektu. Kľúčovým momentom zápasu sa nakoniec ukázala situácia pred našou bránkou v 46. minúte.