pome ulak

focin cup 2017 01Dňa 12. augusta 2017 sa na miestnom ihrisku odohral už 3. ročník futbalový turnaj o pohár starostu obce pod názvom FOCIN CUP. Turnaj sa koná na počesť Františka Bíra prezývaného FOCIN. Na ihrisku bolo skoro 100 detí zo 6 obcí.

Výsledky U13:
V. Zálužie - Močenok 6:3 (Kováčik 2, Kováč, Benčo, Števík, Bulejčík)
V. Kýr - H. Kráľová/Hájske 3:0
Močenok - H. Kráľová 0:2

ml ziaci turnaj ilu 11 06 16Dňa 11.6.2016 sa na ihriskách FC Nitra uskutočnil záverečný turnaj mladších žiakov. Na turnaji sa celkovo zúčastnilo až 19 mužstiev z okresov Nitra a Galanta. Ambície na dobré umiestnenie nakoniec hráči premenili na skvelé 3. miesto. Konkurencia bola naozaj silná. V základnej skupine sme sa stretli s družstvami Háskeho, Horných Salíb a Chrenovou B. Začiatok sa nám nevydaril, keďže sme prehrali zápasy z Hájskym a Hornými Salibami. S Chrenovou sa nám podarilo vyhrať a tak sme do ďalších bojov postúpili z tretieho miesta.

preselany ml ziaci 01 2016 iluDňa 16.1.2016 organizovali Výčapy-Opatovce v hale Preseľanoch turnaj mladších žiakov. Na turnaji sme šli s úmyslom zapakovať náš mikulášsky úspech čo sa nám aj podarilo a bez straty bodu sme obsadili prvé miesto. Najlepším strelcom sa stal Daniel Bene s 11 gólmi. Turnaja sa zúčastnili mužstvá Výčapy-Opatovce, Báb, Veľký Lapáš, Lužianky, Preseľany a samozrejme my.

ml ziaci preselany 19 12 15Dňa 19.12.2015 sa konal v Preseľanoch turnaj detí narodených v roku 2007 a mladších. Proti našemu tímu sa postavili Výčapy-Opatovce, ČFK Nitra, Veľký Lapáš, ViON Zlaté Moravce a Chrenová. Preväčšinu chlapcov to bol prvý takýto turnaj. Dokázali však hrať vyrovnanú partiu s každým súperom. Najväčším našim problémom bolo premieňanie šancí. Obsadili sme 4. miesto.

ml ziaci turnaj nr 6 12 2015 iluNaše najmenšie nádeje hrajúci miniligu M. Stocha sa zúčastnili v mestkej hale na Klokočine na mikulášskom turnaji. Na turnaji sa zúčastnilo 10 mužstiev ktoré organizátori zadelili do 2 skupín po 5 mužstiev. V. Zálužie sa stretlo v základnej B skupine s Výčapmi-Opatovcami, Kolíňanmi, Hájskym a Bábom. Zo skupiny sme postúpili zo 4 víťazstvami a so skóre 17:2.
Vo finále sme sa stretli s prvým mužstvom s A skupiny Chrenovou. Finálový zápas sme nezačali najlepšie, prehrávali sme 1:0 ale gólom Kováča sme dokázali vyrovnať na 1:1. Ten istý hráč pridal aj druhý gól a viedli sme 1:2. Štyry minúty pred koncom zápasu rozhodca odpískal proti nám faul ktorý videl iba on. Súper z priameho kopu vyrovnal na 2:2.

preselany pohar 5 12 15Dňa 5. decembra 2015 sa v športoveh hale v Preseľanoch uskutočnil futsalový turnaj mladších žiakov. Aj keď sme na turnaj nešli s veľkými ambíciami ani sme sa necítili byť favoritom, turnaj sme nakoniec vyhrali. Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhláseny Filip Bédi. Treba však pochváliť všetkých chlapcov tímu za pristup a predvedenú hru.

ml ziaci nove dresy ilu

ŠK V. Zálužie  2 : 0  Chrenová

Mladší žiaci od začiatku jesennej časti potvrdzujú veľmi dobré výsledky. V piatok 6.11. v poslednom jesennom kole privítali určite najťažšieho súpera, Chrenovú.

Hneď na začiatku zápasu sme zaskočili súpera gólom Vanča. Vypracovali sme si ešte niekoľko ďalších šancí, ktoré sme však nedokázali premeniť a tak zápas aj po prvom polčas ostával otvorený. Polčas sme vyhrali 1:0.

ilu foto ml ziaci 31 10 15Na zápas sme cestovali už vo štvrtok 30.10. a súpera sme riadne zaskočili, keďže nebol pripravený a čakal nás až v piatok. Cestu sme si teda zopakovali na druhý deň.

Od začiatku zápasu si vytvorilo naše mužstvo hernú prevahu, čoho dôsledkom bolo vedenie 2:0. Súper hrozil brejkmi, kedy sa mu podarilo do polčasu znížiť na stav 2:1.

Do druhého polčasu naši hráči vstúpili s odhodlaním rozhodnúť zápas čo najskôr, výsledkom ich aktivity bolo zvýšenie náskoku na 5:1.