6 TJ Slovan Krušovce 25 12 6 7 39:33 42 11 3 202.1
7 TJ Slovan Zbehy 25 13 3 9 41:38 42 10 3 202.65
8 Futbalový klub KFC HORNÁ KRÁĽOVÁ 25 11 4 10 36:40 37 9 1 197.45
9 OFK Solčany 25 9 7 9 52:35 34 8 -2 203.5
10 TJ Slovan Čeľadice 25 9 4 12 34:37 31 7 -8 202.2
11 ŠK Rumanová 25 8 3 14 48:52 27 6 -12 199.25
12 ŠK Nevidzany 25 8 2 15 38:64 26 5 -10 202.7
13 ŠK Báb 25 6 6 13 50:56 24 4 -12 202.85
14 TJ Družstevník Ivanka pri Nitre 25 5 3 17 29:70 18 3 -18 202.95
15 OFK Kovarce 25 3 4 18 22:91 13 2 -26 194.07
16 TJ Oponice 25 2 4 19 19:71 10 1 -26 203.25

andrasikPo dvoch sezónach strávených vo Veľkých Lovciach a Šuranoch sa Migi vrátil do nášho mužstva. Porozprávali sme sa s ním o prežitých zážitkoch a nových skúsenostiach:

Za tri roky si hral postupne v piatej, štvrtej a tretej lige. V čom boli najväčšie rozdiely medzi týmito súťažami?
V Záluží som hral od tretej triedy až po piatu ligu, tak som si už prešiel takmer všetkými seniorskými kategóriami. Chýba mi už len prvá a druhá liga ????. Ale keď to zoberiem za posledné tri roky, čo som hral 5., 4. a 3. ligu, tak najväčší rozdiel je v rýchlosti a v intenzite osobných súbojov. Vo vyšších súťažiach treba hrať na jeden/dva dotyky aby to súper nestihol dostúpiť.

002Ako sa pozdávala jarná časť nášho A-mužstva hlavnému trénerovi Maťovi Gálovi? Prečítajte si jeho postrehy.

V zime si povedal, že získame na jar 24 bodov ,do bodky sa to naplnilo, asi spokojnosť, že?

S bodovým ziskom aj s predvedenou hrou som bol počas jari spokojný. Tých 24 bodov bolo také moje osobné prianie ešte počas decembra, keď som však videl ako sme v zime makali a ako sa partia dala znovu dokopy nemal som najmenšie obavy že sa to nepodarí. Treba povedať, že tie body sme si uhrali na ihrisku a v každom zápase v ktorom sme bodovali možno až na 2.polčas s Alekšincami sme boli dominantným mužstvom. Keby je futbal spravodlivý, tak máme ešte o 4 body viacej (Horná Králová, Zbehy)...

uvod muzi 4 6 2017Vybojovať 7. zápas v rade bez prehry sa nášmu A-mužstvu nepodaril. Predchádzajúcich šesť zápasov však svedčí o sile mužstva. I po prehre v Bábe sa nemajú chalani za čo hanbiť a veríme, že si napravia chuť v posledných dvoch zápasoch sezóny. Ako videl priebeh zápasov 27. a 28. kola mladý útočník Martin Antl?

ŠK V. Zálužie - Alekšince 2:1

V zápase s Alekšincami sme chceli potvrdiť našu jarnú domácu neporaziteľnosť. Aj napriek tomu že v tabuľke je medzi nami veľký bodový rozdiel, v zápase sa to vôbec neukázalo. Vedeli sme, že Alekšince sú dobre pripravené a ako jedno z mála mužstiev nám budú aj kondične stíhať.

muzi 25 26 kolo 005aPokračujeme i naďalej hodnotením posledných kôl nášho A-mužstva. Tentokrát sme si zobrali "na paškál" záložníka Jakuba Bédiho. Ako to on videl priamo z trávnika v zápasoch 25. a 26. kola V. ligy?

V. Zálužie - Jacovce 4:0

Do zápasu sme išli s tým, že získame ďaľšie povinné 3 body. Súper sa snažil hrať otvorený futbal, čo sa proti nám v domácom prostredí veľmi nevypláca. Zápas sme začali aktívne a už v 26. minúte sme otvárali skóre keď po "nadýchanom" centri Kečkéša sa presadil hlavou od začiatku skvele hrajúci Ľuboš Gála, ktorého bolo plné ihrisko. Do druhého polčasu vstúpil súper pasívne a vytvoril si len minimum šancí. My sme sa naopak snažili pokračovať vo svojej aktivite a navýšiť skóre. Po faule na Tonyho premenil nekompromisne a mazácky penaltu Lukáš Bédi. V 74. minúte som sám vypustil utešenú strelu vonkajším priehlavkom presne k žrdi. Bolo už 3:0. Zdalo sa byť rozhodnuté. A aj bolo. Oko diváka ešte potešil Kečo, keď vykúpal brankára ako starý lyšiak a zvysoval už na 4:0. Zápas sa náročným Úlackým divákom musel páčiť.

18320732 1286314358130756 6603332688487449902 oAko vníma ostatné dva zápasy nášho A-mužstva Matej Lacek? Prečítajte si jeho komentár spolu s jeho očákávaniami v ďalšom 25. kole kedy na domácom ihrisku privítame Jacovce.

23. kolo: V. Zálužie - H. Kráľová 1:1

je to vlastne strata 2 bodov ktoré sme si zaslúžili získať. V jedinom v čom vynikali hostia, boli fauly. Bolo vidieť, že nechcú hrať futbal, prišli brániť. Deviati hráči boli nastavaný pred 16-kou, chceli provokovať a vyviesť nás z koncentrácie, čo sa im v konečnom dôsledku aj podarilo. Zápas sme nezačali dobre kedže sme dostali v 7. minúte gól ako keby naschvál dal hráč Hornej Královej gól aký nestrelí možno už v živote. Chalani sa z toho ale pozviechali a jednoznačne sme ukázali že vieme hrať futbal. Škoda nevyužitých šancí či už prvom alebo v druhom polčase, tam ich bolo dosť. Nakoniec sa nám podarilo vyrovnať po Kečovom rohu, ktorý prepadol až na zadnú tyč, kde vždy jeden hráč pre takýto prípad nabieha. V posledných minútach sme ďalej búšili do súpera, no ten stále provokoval a tak vznikli šarvátky, takže sa viac menej ani nehralo, čo nám vôbec nevyhovovalo. Treba sa z takýchto zápasov poučiť, sme mladé perspektívne mužstvo ktoré má pár skúsených hráčov ktorí sú nám mladým oporou.

uvod 16 4 17ŠK V. Zálužie - V. Bedzany 4:0

Ďalší domáci zápas má naše A-mužstvo úspešne za sebou a pomaly sa posúva nahor v tabuľke 5. ligy. Brankár s čistým kontom a navyše Kečo s hetrikom. Prečítajte si, čo na zápas hovorí Ľuboš Gála.

Do zápasu s Bedzanmi sme išli nie len zvíťaziť,ale aj byť dominantný vo všetkom po čas celých 90 minút.Chceli sme vyhrať vyšším skóre a pobaviť našich ľudí pár peknými akciami aby sme odčinili to čo sa stalo na Lapáši aj keď je to neospravedlniteľné.

sfc iluPred treťou sezónou v V. lige sme 30.7.2016 odohrali zápas 1. kola Slovnaft Cupu proti silnému súperovi MFK Topvar Topoľčany. Po veľmi dobrom výkone, kde sa dobre ukázali aj naše nové posily sme podľahli favorizovanému súperovi 0:2

turnaj starosta cup 2016 iluDňa 23.7.2016 sa konal turnaj o Pohár starostu tento krat v našej obci za účastni tradičných mužstiev Jarku, Lehoty a tentokrát mužstvo Bábu nahradili Rišňovce.

Hralo sa v teple, hrací čas 60 minút. Žreb pridelil v prvom zápase nášmu tímu Jarok. Druhý zápas hrali Lehota a Rišňovce. Víťazi postúpili do boja o pohár a porazení si zahrali o 3. miesto. Na prvý zápas nastúpilo naše mužstvo doplnené už aj o nové posily a od úvodu si vypracovalo niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie. Zápas sa niesol v jasnej réžií domácich s výsledkom 4:0 keď sa presadil Gála, Mochnáľ a hostia si strelili dva vlastné góly.

15 kolo iluDo Krušoviec sme cestovali s jasným cieľom, vyhrať. Úvod zápasu nám vyšiel veľmi dobre a od toho sa odvíjal celý zápas. Náš prvý gól sme strelili po štandardke, ktorú zahrával Kečkeš a Ľ. Gála hlavou otvoril v 9. minúte skóre. V 14. minúte Kečkeš vysunul Sombata a ten na dva krát poslal loptu do siete. Skvelú dvadsaťminútovku sme zakončili únikom Sombata po pravej strane a pravý obranca Baláži po spätnej prihrávke zvýšil na 0:3.

Domáci sa snažili nakopávaním dlhých lôpt dostať pred našu bránku, mali dve veľmi dobré príležitosti z priamych kopov priamo zo 16 metrovej hranice, no brankár Sága si so strelami poradil.

14 kolo muzi ilu

ŠK V. Zálužie  3 : 1  V. Bedzany

Hodový zápas sme začali veľmi dobre, keď sa v pokutovom území otočil s loptou Mochnáľ a jeho prihrávku nedočiahol Šalát, no Civáň už ano, ale loptu nedopravil do siete. Snažili sme sa čím skôr streliť úvodný gól a upokojiť sa. Hostia sa snažili nakopávať dlhé lopty a na škodu futbalu aj debatovať s rozhodcom a našimi hráčmi, trénermi, divákmi a vlastne so všetkými kto sa nachádzal v blízkosti ihriska :)  V 23. minúte sa však už menilo skóre keď Mochnáľ spätnou prihrávkou našiel na 16-tke Sombata a ten po zemi od žrde upravil na 1:0.